Yardım Konuları

 1. Üyelik
 2. Alışveriş
 3. Ücretsiz ve İndirilebilir Ürünler
 4. Kargo

Üyelik

Üye Olmak

MTA E-Ticaret sitemizden online alışveriş yapabilmek için üye olmak zorunludur. Bunun için sayfanın sağ üst köşesinde bulunan kayıt olun bağlantısı ile gelen formu doldurarak üye olabilirsiniz. Üyelik formunda işaretli alanların doldurulması zorunludur. Üyelik sırasında verilen bilgilerin doğruluğundan kullanıcılarımız sorumludur.

Oturum Açmak

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra sağ üst köşede bulunan giriş yapın bağlantısı ile gelen sayfada üye olurken belirttiğiniz e-posta adresiniz ve parolanız ile sisteme giriş yapıp alışverişe başlayabilirsiniz.

Hesabım

“Hesabım” sayfasından siparişlerinizi ve diğer işlemlerinizi takip edebilir; indirilebilir ürünlerinizi görüntüleyebilir, indirebilir; üyelik bilgisi güncelleme, şifre ve adres değişikliği gibi hesap ayarlarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Üyelik Bilgileri

Üyelik bilgilerinizi Hesabım sayfasında "Hesap Bilgilerini Düzenle" bağlantısı ile düzenleyebilirsiniz. "Parola Değiştir" veya "Adres Defterini Düzenle" bağlantıları ile de parolanızı değiştirebilir, adres defteriniz ile ilgili güncellemeleri yapabilirsiniz.

Parolamı Unuttum!

Üye olurken belirttiğiniz parolanızı hatırlamıyorsanız, Oturum Aç sayfasında Parolamı Unuttum bağlantısı ile parola hatırlatma sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfada üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi yazdıktan sonra "Devam" butonuna tıkladığınızda yeni parolanız e-posta adresinize gönderilir. Yeni parolanız ile oturum açtıktan sonra "Hesabım/Parola Değiştir" sayfasından kendinize yeni bir parola belirleyebilirsiniz.

Alışveriş

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Sitemize üye olarak alışverişe başlayabilirsiniz. Üyelik işleminı tamamladıktan sonra:

 • Satın almak istediğiniz ürünü "Sepete Ekle" butonunu kullanarak sepetinize ekleyiniz.
 • Sayfanın üstünde sepetinize kaç ürün eklediğinizi ve topam fiyat bilgisini görüntüleyen bir alan bulunmaktadır. Bu alanın üstüne tıkladığınızda eklediğiniz tüm ürünleri ve tek tek fiyatlarını görüntüleyebilir, "Sepetime Git" bağlantısı ile alışveriş sepetinizi daha detaylı görüntüleyebilirsiniz.
 • Sepetinize başka ürünler de eklemek için "Alışverişe Devam Et" bağlantısını kullanabiliriniz.
 • Almak istediğiniz tüm ürünleri sepetinize ekledikten sonra "Alışverişi Tamamla" bağlantısı ile ödeme işlemine başlanır.

Ücretsiz ve İndirilebilir Ürünler

Ücretsiz Ürünler

 • MTA Dergisi
 • Doğal Kaynaklar Ve Ekonomi Bülteni
 • Raporlar, Haritalar, Envanterler (ve diğer.)

Kargo

 • MTA E-Ticaret sitemizden satışı yapılan ürünler basılı olarak yada CD/DVD kaydedilerek  kargo ile adrese gönderim yapılmamaktadır. Ürünler indirilebilir ürün olarak satın alınmaktadır.
 • Satın alınan her ürün için üç adet indirme izni verilir. Ürünlerinizi İndirebilir Ürünlerim sayfanızdan indirebilirsiniz.
 • Alınan ürünlerin faturasının tarafınıza adi posta veya kargo ile gönderilmesini istiyorsanız Ödeme Metodu aşamasında "Siparişiniz Hakkında Bir Açıklama Ekleyebilirsiniz" alanına yazınız. Talep olmadıkça fatura gönderilmeyecektir.